Open Air

9. června 2012 ve 20:00 hod., sobota

Václavské náměstí, Můstek

Texty:

Účinkující:
Tomáš Brauner - dirigent
Český národní symfonický orchestr
 
Program:
20th Century FOX
Star Wars
Titanic
Indiana Jones
Pán prstenů 
Růžový panter
Hudba z westernů
Tanec s vlky 
Rocky
Kmotr 
007 James Bond Theme
Schindlerův seznam
Mamma Mia “ABBA Symphonica”
Piráti z Karibiku 
Mission: Impossible
 
Volný vstup

7.06.2012

Dnes se ve Studiu ČNSO zkoušelo na sobotní Hollywood Night Open Air. Titanic, Indiana Jones, Star Wars...

 

 Fotogalerie/video ukázka


9.06.2012

Melodie z filmů Star Wars, Titanic, Indiana Jones, Pán prstenů, Růžový panter či Rocky zazní v sobotu večer v podání Českého národního symfonického orchestru v dolní části Václavského náměstí v Praze. Na akci Open Air Hollywood Night pořádanou v rámci 8. ročníku festivalu Prague Proms je vstup volný. Orchestr povede dirigent Tomáš Brauner.

 
Hlavní program letní hudební přehlídky Prague Proms zahájí 16. června koncert světově uznávaného trumpetisty Nicholase Paytona, který zkomponoval skladbu přímo pro tento festival. Ve světové premiéře ji uvede s ČNSO, rezidenčním tělesem festivalu, a big bandem Sv. Blažeje.
 
Na koncert na Václavském náměstí naváže 1. července ve Smetanově síni Obecního domu obdobně koncipovaný koncert Hollywood Night, v němž ČNSO tentokrát povede Kryštof Marek.
 
Mezinárodní hudební festival Prague Proms bude letos ve znamení několika premiér. Na 8. ročník přehlídky konané mezi 16. červnem a 22. červencem zavítá vedle Paytona kupříkladu americký jazzový zpěvák Kurt Elling či americko-venezuelská klavíristka Gabriela Monterová.
 
Pořadatelé prý letos záměrně zařadí na program i Osudovou symfonii od Ludwiga van Beethovena, připojují se prý "k množině skeptiků, kteří očekávají s koncem roku 2012 současně konec světa". Posledním koncertem bude Závěrečná noc, na níž zazní ojedinělá série árií končících slavné světové opery. ČNSO povede dirigent Marcello Rota, ze sólistů se představí například Eva Urbanová nebo Gianfranco Montresor.
 
Na festival zavítá i mezzosopranistka Dagmar Pecková, duo Tara Fuki, kvarteto Gadrew Way i rakouský dechový septet Mnozil Brass. Podrobné informace jsou dostupné na webových stránkách www.pragueproms.cz.
 
Autoři: Ondřej Bezr, ČTK
Zdroj: iDNES.cz


Fotogalerie/video ukázka


14.06.2012

Praha /PROGRAM, FOTOGALERIE/ – Pražský primátor Bohuslav Svoboda uvedl sobotní koncert, který neformálně otevřel letošní, už 8. ročník festivalu Prague Proms. Ty tak zahájily pod širým nebem v impozantním duchu a hodlají takto i pokračovat až do 21. července 2012. „Společně s organizátory si myslím, že ulice našeho hlavního města by byly bez kultury pouhým skanzenem, který není schopen nabídnout nic víc než cihly a beton, proto jsem se rozhodl finančně podpořit tento neotřelý nápad a přemístit symfonický orchestr ze sálu do samého srdce Prahy a nabídnout tak Vám všem možnost užít si hudební zážitek bez smokingu či obleku," řekl v sobotu primátor.

 
Český národní symfonický orchestr (ČSNO), který pod vedením dirigenta Tomáše Braunera zahrál to nejlepší z Hollywoodských nocí, programu, který měl vždy mimořádný ohlas. Slavné filmové melodie v podání ČNSO přilákaly diváky a ti naplnili celý spodek náměstí. Tento nesporný úspěch byl současně pozváním na další koncerty letošního ročníku Prague Proms.
 

Koncerty, které létu sluší

Prague Proms, festival, který už poosmé nese hrdý název své inspirace - festivalu londýnského, BBC Proms. Festival, který letní Prahu doplňuje sérií kvalitních koncertů, které berou v úvahu roční dobu, naladění obyvatel i turistů. Který zachovává nutnou kvalitu a přitom hledá - nutno podotknout, že většinou úspěšně - atraktivní témata. Své místo má "čistá klasika" a vedle ní přesahy. Inspirace jazzové, muzikálové, filmové, prostě všechny obory hudby, jež pracuje s pojmem symfonická a přitom je zřejmě blíž širšímu vkusu. Pojítkem celých proms je Český národní symfonický orchestr, těleso, které právě zde předvádí svou instrumentálně vyzrálou univerzálnost, se kterou se dokáže s grácií a jistotou zhostit celé předváděné hudební škály. Orchestr, který suverénně doprovodí a ozdobí každé vystoupení. Prague Proms přinášejí do letní Prahy přesně tu výseč hudby, která létu sluší.
 

Program je bohatý

Festival bude oficiálně zahájen světovou premiérou Black American Symphony, kterou přímo pro festival, ČNSO a svůj jazzový kvintet napsal Nicholas Payton, výrazný americký trumpetista a skladatel.
 
16.06. so Nicholas Payton - Americká noc Smetanova síň Obecního domu 19:00
20.06. st Jazz Efterrätt Žofín Garden 20:00
24.06. ne Mnozil Brass Smetanova síň Obecního domu 19:00
27.06. st Prague Proms Open Jazz Dock 19:00
28.06. čt Dagmar Pecková a Libor Pešek Smetanova síň Obecního domu 19:00
30.06. so Leoš aneb Tvá nejvěrnější Divadlo Archa 20:00
1.07. ne Hollywood Night Smetanova síň Obecního domu 19:00
3.07. út Broadway Lights Smetanova síň Obecního domu 19:00
4.07. st Komorní koncert - Trio Martinů České muzeum hudby 19:00
9.07. po Kurt Elling Trio Žofín Garden 20:00
12.07. čt Baromantika - Lenka Dusilová Mercedes Forum Praha 20:00
13.07. pá Noc v katedrále Chrám sv. Barbory 19:00
16.07. po New Orleans Night Žofín Garden 20:00
17.07. út Pragasón - La música cubana en Praga - Moderno Žofín Garden 20:00
18.07. st Gabriela Montero - Música Fabulosa Smetanova síň Obecního domu 19:00
21.07. so Smrt v opeře Smetanova síň Obecního domu 19:00
 
Autor: Redakce
Zdroj: deník.czFotogalerie/video ukázka