O festivalu

Prague Proms, festival, který už poosmé nese hrdý název své inspirace - festivalu londýnského, BBC Proms. Festival, který letní Prahu doplňuje sérií kvalitních koncertů, které berou v úvahu roční dobu, naladění obyvatel i turistů. Který zachovává nutnou kvalitu a přitom hledá - nutno podotknout, že většinou úspěšně - atraktivní témata. Své místo má "čistá klasika" a vedle ní přesahy. Inspirace jazzové, muzikálové, filmové, prostě všechny obory hudby, jež pracuje s pojmem symfonická a přitom je zřejmě blíž širšímu vkusu.

 

Večery hollywoodské připomínají, jak důležitá pro film může být kvalitní hudba, na své si přicházejí i zájemci o špičkové zahraniční sólisty, o zástupce instrumentální nebo pěvecké špičky. O tvorbou sborovou.

 

Pojítkem celých proms je Český národní symfonický orchestr, těleso, které právě zde předvádí svou instrumentálně vyzrálou univerzálnost, se kterou se dokáže s grácií a jistotou zhostit celé předváděné hudební škály. Orchestr, který suverénně doprovovodí a ozdobí každé vystoupení.

 

Prague Proms přinášejí do letní Prahy přesně tu výseč hudby, která létu sluší.

 

Prohlédněte si brožuru online nebo si ji stáhněte v pdf