ČNSO

Český národní symfonický orchestrpatří v současné době jako jeden z předních českých souborů k nejvytíženějším v Evropě. Koncerty doma v Praze i na turné v zahraničí se tradičně těší obrovskému zájmu publika. Orchestr spolu s vlastním nahrávacím studiem v Praze - Hostivaři přitahuje stále častěji významné světové hudební a filmové produkce. V nabídce jsou všechny žánry; klasika, film, jazz, folklor i populár.

 

Od roku 2005 začala agentura ČNSO organizovat letní Mezinárodní hudební festival Prague Proms, jenž každoročně oslovuje publikum svým originálním programem a hostujícími světově proslulými umělci. Šéfdirigentem orchestru byl na počátku roku 2007 jmenován Maestro Libor Pešek a právě pod jeho uměleckým vedením nyní orchestr navazuje na vysokou úroveň výkonů v předešlých letech. Od sezony 2007/2008 koncertuje ČNSO ve Smetanově síni Obecního domu, ve které se snoubí dostatečně velká kapacita se skvělou akustikou.

 

 

 

Nahrávky souboru se prodávají v USA i Japonsku, úspěšná byla četná evropská turné, ale i koncerty v Japonsku, Austrálii, Jižní Koreji, Dubaji a Mexiku s umělci klasického a populárního hudebního zaměření (Ennio Morricone, James Morrison, Lalo Schifrin, Andrea Bocelli, Sting, George Michael). Zázemím orchestru je zmíněné nahrávací studio a chloubou několik zlatých CD za prodej více než 30 000 nosičů, dále Cena Gustava Mahlera za interpretaci jeho děl a zejména prestižní smlouva s agenturou IMG Artists London o celosvětovém zastoupení. Dalším významným počinem je dlouhodobý nahrávací projekt ve spolupráci s japonským vydavatelstvím Victor Entertainment, z něhož doposud vzešlo 36 CD a 8 DVD.

 

Český národní symfonický orchestr založil v roce 1993 trumpetista Jan Hasenöhrl spolu s legendárním dirigentem Zdeňkem Košlerem.

 

Oficiální webové stránky zde